Nowa oferta – japoński i chiński bez znaków!

Chcesz rozumieć, co mówią Chińczycy? Rozmowa z biznesmenem z Japonii? Chcesz zaskoczyć wszystkich swobodną rozmową w azjatyckim języku?

Lektorat bez znaków daje możliwość szybkiego nauczenia się codziennego chińskiego lub japońskiego. Nie uczymy pisma ideograficznego, a zyskany czas przeznaczony jest na praktykę konwersacji i rozwijanie zdolności rozumienia ze słuchu.

Znaków możesz nauczyć się później, a języka – już teraz!

Poziom A1 zostanie osiągnięty w ciągu jednego semestru – DWUKROTNIE SZYBCIEJ niż w przypadku standardowego lektoratu.

Kursy mówionego chińskiego i japońskiego dla wszystkich, którzy:

  • wolą zacząć od mówienia i słuchania niż od pisma,
  • chcą po prostu porozumieć się z Chińczykami lub Japończykami,
  • chcieliby poznać podstawy kultury.

Zajęcia będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium językowym. Pomocniczo studenci będą korzystać z romanizacji (transkrypcji), ale główną część ćwiczeń będą stanowić ćwiczenia języka mówionego.

Po kursie na poziomie A1 student, gdy mówi się wolno i wyraźnie, rozumie podstawowe wyrażenia dotyczące własnej osoby, rodziny, najbliższego otoczenia. Student potrafi porozumieć się w prosty sposób pod warunkiem, że rozmówca jest przygotowany na powtórzenie wypowiedzi w wolniejszym tempie, i pomoże sformułować to, co chce powiedzieć. Umie zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące tematyki życia codziennego, własnych potrzeb znanych mu tematów. Potrafi używać prostych zwrotów i zdań, aby opisać gdzie mieszka, skąd pochodzi i znanych mu ludzi.

© 2023 Uniwersytet Warszawski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron: OlimpWeb