Zespół Badań nad Rękopisami „Siglum” zaprasza na webinarium na temat rękopisów 19 marca 2021

Data wydarzenia: 19 marca 2021
 
Godzina nie została jeszcze ustalona, jest zależna od liczby zgłoszeń. Chodzi o wzajemne poznanie się osób, które pracują naukowo lub interesują się rękopisami (bez ograniczeń regionalnych).
Webinarium organizowane jest przez Zespół Badań nad Rękopisami „Siglum”, który powstał niedawno na UW na Wydziale Neofilologii, ale jest otwarty na wszystkich.

Podczas webinarium członkowie zespołu opowiedzą o swoich spotkaniach z rękopisami łacińskimi, niemieckimi, angielskimi, etiopskimi, mongolskimi, tybetańskimi, ludu Naxi i innymi.

Do udziału w webinarium zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoim doświadczeniem w pracy nad rękopisami lub posłuchać o tym, jak widzą treść, formę, materię i funkcje rękopisów współcześni badacze języka, literatury, kultury i religii, historycy, chemicy, konserwatorzy i historycy sztuki.

Zgłoszenia prezentacji (15 min./imię i nazwisko, afiliacja, tytuł wystąpienia) lub udziału w spotkaniu prosimy kierować na adres:
siglum@wn.uw.edu.pl
do 12 marca 2021

 
Jednocześnie chciałabym poinformować, że inicjujemy zespół badaczy w ramach WO UW zajmujących się studiowaniem i wydawaniem orientaliów (nie tylko rękopisów, ale także cennych druków, epigrafiki itd.)  o roboczej nazwie Scripta Orientalia Varsoviensia i planujemy serię wydawniczą WO UW o tej samej nazwie.
Osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt.
 
Z pozdrowieniami,
Agata Bareja-Starzyńska

© 2023 Uniwersytet Warszawski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron: OlimpWeb