V Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Motyw kobiety – matki, bohaterki, opiekunki…” (online)

Szanowni Państwo,

zapraszam do rejestracji na V Ogólnopolską Konferencję Naukową „Motyw kobiety – matki, bohaterki, opiekunki…”, która odbędzie się online 18 czerwca 2021 roku. Konferencja realizowana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Motyw kobiety jest jednym z najczęściej występujących zarówno w literaturze, sztuce, jak i muzyce tematów do analizy. Kobieta zachwyca, kocha, intryguje, wzbudza emocje i uznanie, jest czuła i bezwzględna. Na przestrzeni dziejów kobieta była przedstawiana w różny sposób, przypisywano jej wiele ról, czy też podkreślano inne cechy charakteru czy osobowości. Ukazywana była m.in. jako postać demoniczna lub bogini, matka, towarzyszka mężczyzny, czy bohaterka. Liczne dzieła usiłują zgłębić kobiecą naturę. Motyw kobiety znaleźć można m.in. w Biblii, mitologii, malarstwie Leonarda da Vinci oraz filmach np. Seksmisja, reż. Juliusza Machulskiego.
Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz stanu badań między uczestnikami reprezentującymi różne ośrodki akademickie i badawcze, a także popularyzacja motywu kobiety jako tematu pracy naukowej.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli kierunków społecznych i humanistycznych oraz osób zainteresowanych poruszaną podczas wydarzenia tematyką.

Elektroniczna rejestracja prowadzona jest do 10 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: https://fundacja-tygiel.pl/motyw-kobiety/

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.
 

Z poważaniem,

Ewelina Chodźko

Komitet Organizacyjny Konferencji

 

© 2023 Uniwersytet Warszawski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron: OlimpWeb