Egzaminy w trybie zdalnym Egzaminy w trybie zdalnym

Zaproszenie do przystąpienia do zespołu badawczego Scripta Orientalia Varsoviensia

Szanowni Państwo,

Chciałabym uprzejmie zaprosić wszystkich zainteresowanych do przystąpienia do zespołu badawczego Scripta Orientalia Varsoviensia tworzonego na Wydziale Orientalistycznym UW. Pomysł jest taki, żeby z jednej strony móc rozwijać zainteresowania i  umiejętności  orientalistów w zakresie badań nad rękopisami, starodrukami, inskrypcjami itp. scripta w j. orientalnych (także poprzez projekty, granty), a z drugiej strony nazwa „Scripta Orientalia Varsoviensia” będzie użyta do serii publikacji WO UW – służącej głównie edycji tekstów i publikacjom o tekstach orientalnych.

Ponieważ w 2022 r. będzie obchodzona 90 rocznica Wydziału, wcześniej Instytutu Orientalistycznego, przy tej okazji warto zorganizować konferencję (może z wystawą) prezentującą wyjątkowe materiały źródłowe Orientu. Ale także opublikować monografię,  która zawierałaby rozdziały poświęcone konkretnym zabytkom przechowywanym w Bibliotece WO UW i bibliotek zakładowych, a jednocześnie byłby to powód do omówienia przy tej okazji działalności danego zakładu w okresie od 1932 (lub późniejszym).

Do tej pory wstępne zainteresowanie przystąpieniem do zespołu SOV wyraziło kilka osób (lista poniżej), będę wdzięczna za potwierdzenie akcesu, a jeśli kogoś pominęłam, bardzo proszę o przypomnienie i zgłoszenie, żebyśmy mogli rozpocząć formalną działalność:

  • Agata Bareja-Starzyńska
  • Andrzej Drozd
  • Marek Dziekan
  • Stanisław Jaśkowski
  • Marcin Krawczuk
  • Ewa Paśnik-Tułowiecka
  • Magdalena Szpindler

Mam nadzieję, że czeka nas interesująca współpraca, proponuję także zorganizowanie spotkania zdalnego i/lub na ul. Tynieckiej 15/17, jak tylko Państwo wyrazicie chęć.

Z wyrazami szacunku,

Agata Bareja-Starzyńska

Email: a.bareja-starzynska@uw.edu.pl

© 2023 Uniwersytet Warszawski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron: OlimpWeb