Spotkanie z delegacją Azerbejdżanu i Turcji

14 marca władze Uniwersytetu Warszawskiego spotkały się z przedstawicielami instytucji azerskich i tureckich. Prowadzone rozmowy dotyczyły pogłębiania współpracy w zakresie wymiany studentów i nauczycieli akademickich.

14 marca prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, spotkał się z Gunway Afadiyevą, prezeską Międzynarodowej Fundacji Kultury i Dziedzictwa Turcji, Etibarem Abdullayevem, zastępcą dyrektora ds. misji Ambasady Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej, oraz prof. Ayadan Khandan, dziekan Wydziału Orientalistycznego Państwowego Uniwersytetu w Baku.

– Uniwersytet Warszawski jest otwarty na współpracę z uczelniami w Turcji i Azerbejdżanie, szczególnie w zakresie wymiany akademickiej w takich dyscyplinach jak m.in. zarządzanie, ekonomia, nauki o polityce, historia czy naukach inżynieryjno-technicznych. Osoby przyjeżdżające na Uniwersytet w ramach wymiany studenckiej mają możliwość poznania tutejszej kultury i zasad prowadzenia biznesu, aby później móc kontynuować współpracę z naszym krajem po ukończeniu studiów – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Ze strony Uniwersytetu Warszawskiego w spotkaniu uczestniczyli również: prof. Sambor Grucza, prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych, prof. Piotr Taracha, dziekan Wydziału Orientalistycznego, oraz dr Shahla Kazimova z Zakładu Turkologii i Ludów Azji Środkowej.

Spotkanie z delegacją Azerbejdżanu

© 2023 Uniwersytet Warszawski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron: OlimpWeb